Do Organizacji i Inicjatyw, którym bliskie są sprawy rodziny i odpowiedzialnego wychowania

 

Szanowni Państwo,

W imieniu grupy organizacji obywatelskich zwracamy się do Państwa z zaproszeniem do wspólnego skierowania pisma do MEN w sprawie zagrożeń dla wychowania ze strony ideologii środowisk LGBT.

 

Bezpośrednim powodem wystosowania pisma do MEN jest odwołanie p. Grzegorza Wierzchowskiego, Kuratora Łódzkiego, po jego krytycznych słowach nt. ideologii LGBT w Telewizji TRWAM. Niezależnie od tego, co było rzeczywistym powodem tego odwołania, w odbiorze wielu środowisk był to sygnał ze strony MEN, że nie należy być krytycznym wobec propagowania idei LGBT w szkole. W następnych dniach Pan Minister D. Piontkowski, Pan Przewodniczący Klubu PIS R. Terlecki oraz wielu innych polityków Zjednoczonej Prawicy deklarowało, że jest inaczej, że ideologia LGBT to zagrożenie i trzeba przed tym bronić dzieci i młodzież. Deklarowali też, że podpisują się pod słowami odwołanego kuratora na temat ideologii LGBT i że powodem jego odwołania nie była krytyka tejże ideologii.

 

Te medialne deklaracje polityków bierzemy za dobrą monetę i zwracamy się do MEN, aby nam te deklaracje potwierdził oficjalnie, tak, żebyśmy „mieli to na piśmie”. Dlatego też oczekujemy od MEN dokumentu z wytycznymi dla kuratorów, dyrektorów szkół i nauczycieli, jak mają postępować wobec prób wprowadzania do szkół idei LGBT. Oczekujemy również od MEN pogłębionej analizy ideału wychowawczego środowisk LGBT i skonfrontowania go z wartościami, na których jest oparty polski system oświaty. Oczekujemy od MEN spotkania w tej sprawie z przedstawicielami naszych organizacji i środowisk.

 

Jeśli takie cele są Państwu bliskie to prosimy o poparcie załączonego pisma.

 

Jeśli chcą Państwo poprzeć to pismo to prosimy o taką informację drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prosimy o informacje w tej sprawie do poniedziałku 31 sierpnia br. do godz. 18.00.

1 września br. (wtorek rano) wyślemy to pismo do MEN oraz do wiadomości Premiera i władz Zjednoczonej Prawicy.

Prosimy o przekazywanie tego zaproszenia do innych organizacji, środowisk i grup rodziców, które w Państwa przekonaniu zabiegają o dobro rodzin i/lub bezpieczeństwo dzieci.

 

Jeśli macie Państwo pytania w sprawie tej inicjatywy – prosimy o kontakt ze Zbigniewem Barcińskim, tel. 609 734 114.  

 

Z uszanowaniem,

 

Dr Zbigniew Barciński, Stowarzyszenie Pedagogów NATAN - Lublin,

Wojciech M. Słonina, Instytut Rozwoju Społecznego – Kraków,

Jacek Gazda, SChDW - Kraków

 

Stowarzyszenie Chrześcijańskich Dzieł Wychowania

31-501 Kraków, ul. Kopernika 26

Tel.: 792 768 002,

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.schdw.org.pl/